Ako by ste vylepšili mobilitu v našom meste?

Mesto pozýva obyvateľov Nitry na prezentáciu o koncepte strategického dokumentu. Môžu sa zapojiť do diskusie a vyjadriť svoje pripomienky.

Obyvatelia mesta Nitry majú príležitosť zúčastniť sa prezentácie Návrhovej časti konceptu Plánu udržateľnej mobility. Spolu s diskusiou budú prebiehať 27. 2. 2020 o 14. hodine vo veľkej zasadačke na prvom poschodí Mestského úradu v Nitre.

„Váš názor je pre radnicu dôležitý, aj preto budeme radi, ak prídete s návrhmi na zlepšenia a doplnenia spomínaného dokumentu, ktorý predstaví samotný spracovateľ,“pozýva hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. 

Úlohou Plánu udržateľnej mobility je vytvoriť čo najlepšie podmienky pre rozvoj kvalitnej dopravnej infraštruktúry. Jeho dodržanie by tiež malo zabezpečiť nižšie emisie, menej hluku či škodlivých látok v meste a vďaka tomu i lepšie životného prostredie. V neposlednom rade pôjde aj o skvalitnenie trás pre nemotorovú dopravu a zlepšenie mestskej hromadnej dopravy.

zdroj: nitra.sk

Mimo rokovania môžu občania svoj názor na obsah konceptu vysloviť aj na Útvare hlavného architekta. Sídli na štvrtom poschodí v kancelárii č. 405, tiež na nitrianskom mestskom úrade.

„Svoje pripomienky a námety môžete vyjadriť nielen osobne, ale môžete ich posielať aj elektronicky na adresu pum@msunitra.sk do 8. marca,“ dodáva Holúbek. Koncept k pripomienkovaniu nájdete tu.

Televízia Nitrička

Forgot Password