Akcia „Budík“ pokračuje aj tento týždeň

Počas dopravnej akcie sa policajti zameriavajú predovšetkým na zisťovanie alkoholu u vodičov.

Začiatkom júna polícia spustila dopravnú akciu s krycím názvom Budík. Mala trvať dva týždne, avšak strážci zákona sa rozhodli predĺžiť ju.

„Aj napriek zvýšenému výskytu policajtov na cestách vodiči aj naďalej ľahostajne sadajú za volant pod vplyvom alkoholu a ohrozujú tým nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Týka sa to nielen vodičov áut, ale aj motorkárov, cyklistov a kolobežkárov,“ informuje polícia na facebooku. „Preto aj tento týždeň, od skorých ranných hodín, pokračuje dopravná akcia s názvom „BUDÍK“, ktorá je zameraná predovšetkým na alkohol.“

Cieľom je čo najviac eliminovať počet dopravných nehôd, predovšetkým smrteľných.

„Polícia bude prísnejšie dohliadať na to, či účastníci cestnej premávky dodržiavajú zákony. Prax potvrdzuje, že vodiči jazdia vzorne, len ak sú na cestách aj policajti,“ konštatuje hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Počas kontroly sa policajti zamerajú predovšetkým na alkohol, teda či vodiči dodržiavajú svoje povinnosti a nejazdia pod jeho vplyvom. V prípade zistenia iných prístupkov budú riešiť aj tie.

Akcia sa začne vždy skoro ráno a potrvá do predpoludnia.

Televízia Nitrička

Forgot Password