Akademická Nitra 2021

Do online priestoru sa dostáva aj podujatie Akademická Nitra (AN) 2021, momentálne prebiehajú prípravy na jeho virtuálnu podobu.

Podujatie minulý rok prekazila pandémia, tento rok sú prípravy už v plnom prúde. Kedže chorobnosť na Slovensku sa dopredu predvídať nedá, výbor AN 2021 pracuje s online verziou organizácie Akademickej Nitry 2021.

Napriek prekážkam prinesie pripravovaný 42. ročník prehliadky to najlepšieho zo speváckeho, tanečného i muzikantského umenia vysokoškolákov – folkloristov zo Slovenska i zahraničia. Plánovaný termín festivalu je 5. – 8. júl 2021.  

Keďže sa členovia Výboru AN nemôžu stretávať „naživo“, pracovné stretnutia sa konajú online. Intenzívne sa pracuje na prípravách finančného a organizačného zázemia festivalu aj jeho propagácii. 

Prihlásené vysokoškolské folklórne súbory zo Slovenska i zahraničia budú pri virtuálnej podobe festivalu posielať festivalovému výboru nahrávky svojich súťažných vystúpení – nie starších ako 5 rokov. Hodnotenie porotcov aj odovzdávanie cien sa uskutoční online. Fakt, že festival využije virtuálne prostredie, je príležitosťou sprístupniť ho oveľa väčšiemu počtu divákov. 

Autor foto: Jana Černáková, Oddelenie médií a Náš čas UKF Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password