Na Odkaz pre starostu bolo v Nitre nahlásených takmer 200 podnetov

Podnetov od občanov bolo v marci presnejšie 191. Občania boli nespokojní najmä s neporiadkom a odpadkami na verejných priestranstvách.

foto ilustračné (NH/DP)

Sťažovali sa tiež na čierne skládky, výtlky, poškodenú dlažbu a vandalizmu. Úpravu verejných priestorov môže pozitívne ovplyvniť Jarné čistenie Zobora, ktoré začína už zajtra 8. 4. a potrvá 4 dni. V pondelok 12. 4. tiež začína jarné upratovanie Nitry. Veľkoobjemné kontajnery budú Nitrianske komunálne služby rozmiestňovať postupne v mestských častiach podľa vopred určeného časového harmonogramu.

Výsledkom nahlásených podnetov bolo vyčistenie Kupeckej, Javorovej, Topoľovej, Ďumbierskej, Hanulovej, Inoveckej, Rýnskej, Hviezdnej a Dubíkovej ulice. Pracovníci Strediska mestských služieb opravili aj poškodené detské ihriská na Sihoti, Popradskej, Karpatskej ulici a na ulici Ľudovíta Okánika.

„Ďalšie podnety sú v riešení a na ich vybavenie je potrebný väčší časový priestor, aby mohli byť k spokojnosti verejnosti zrealizované. O ich stave budeme informovať na portáli Odkaz pre starostu,“ uviedla Timea Galová z mestského úradu.

Na opravu ešte čakajú výtlky a rozbité chodníky hlavne na Chrenovej, Klokočine a na Zobore.

Ďalšie podnety týkajúce sa Nitry môžu obyvatelia nahlasovať cez web alebo mobilnú aplikáciu Odkaz pre starostu. K problému, na ktorý ste v meste natrafili, pripojte fotografiu a stručný popis.

Televízia Nitrička

Forgot Password