Aj tento rok môže program Divadelnej Nitry spoluvytvárať široká verejnosť

Publikum opäť zohrá dôležitú úlohu v Diváckej programovej rade festivalu.

Prípravy na medzinárodný festival Divadelná Nitra pokračujú. Asociácia Divadelná Nitra ako organizátor festivalu vyhlasuje výzvu na zapojenie sa do Diváckej programovej rady 2022. Tak, ako minulý rok bude môcť program festivalu vytvárať aj samotná verejnosť. Existujúcu skupinu na základe výzvy doplnia ďalší záujemcovia.

Novinkou je, že táto skupina zohrá úlohu nielen v programe festivalu, ale aj v novovzniknutom priestore pre kultúru, kreativitu a komunitu bod.K7. Jeho organizátori tak otvárajú dvere aktívnej komunite,“ uvádzajú organizátori.

Bod.K7 sa stane miestom stretnutí Diváckej rady, ktoré sú planované na obdobie februára až júna 2022. Pôjde približne o sedem stretnutí a niekoľko diskusií s divadelnými odborníkmi či tvorcami festivalu. Úlohou programovej rady bude sledovanie videozáznamov divadelných inscenácií aj živých predstavení. „V závere, pod vedením koordinátora, odporučia štyri diela na zaradenie do programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2022 alebo do programu bod.K7,“ vysveľuje asociácia.

Výzva je určená pre obyvateľov mesta Nitra a regiónu, ale aj pre osoby so vzťahom k mestu, teda tých, ktorí tu pracujú alebo študujú.

„Záujemcovia o členstvo v Diváckej programovej rade sa nemusia obávať toho, že nemajú napríklad špeciálne divadelné vzdelanie. Radi by sme oslovili laikov, ľudí, ktorí majú chuť dozvedieť sa niečo nové a hľadajú niečo viac ako iba pohodlné sledovanie predstavení z hľadiska“ vysvetľuje manažérka projektu Be SpectACTive! Anna Šimončičová.

foto: Asociácia Divadená Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password