Aj dobrovoľníci si zaslúžia pochvalu. Nominujte ich na ocenenie

Srdce na dlani je ocenenie pre výnimočných jednotlivcov, skupiny a projekty, ktoré nám idú príkladom.

foto ilustračná (pixabay.com)

Dobrovoľníci v Nitre často pomáhajú s organizovaním podujatí. Ruku k dielu priložia nielen v oblasti kultúri, presvedčiť vás o tom mohol aj uplynulý ročník Týždňa dobrovoľníctva. Desiatky účastníkov pomáhali aj s prácou v interiéri či exteriéri. Potrební boli tiež počas prvej a teraz aj druhej vlny pandémie. „Aj vďaka pandémií sme mohli spoznať ozajstnú silu dobrovoľníctva a dobrovoľníci si zaslúžia aj verejné ocenenie,“ uviedla Andrea Kosírová Hugáňová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Ak teda poznáte dobrovoľníkov, ktorí si za svoju ochotu zaslúžia pochvalu, nominujte ich na ocenenie Srdce na dlani.

„Doteraz nám prišlo 11 nominácií na 33 dobrovoľníkov! Skvelé a ďakujeme už teraz všetkým, čo chcú oceniť dobrovoľníkov aj týmto spôsobom,“ uviedlo Nitrianske centrum dobrovoľníctva. Nominácie sú v kategóriách sociálna a zdravotná oblasť, šport, kultúra a umenie, ochrana životného prostredia, vzdelávanie a výchova, práca s deťmi a mládežou, dobrovoľník do 18 rokov, koordinátor dobrovoľníkov, dlhodobá dobrovoľnícka činnosť. Ocenení dobrovoľníci môžu postúpiť až do národného kola.

zdroj: fb NCD

„Navrhnúť na ocenenie môžete aj školu, firmu alebo inštitúciu, ktorá podporuje dobrovoľnícku činnosť. Novinkou je nominácia dobrovoľníkov z celého Nitrianskeho kraja, nielen z Nitry,“ uviedla Lenka Mareková z mestského úradu.

Uzávierka nominácií jej 11. novembra, tak sa poponáhľajte a využite nominačný hárok.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password