Agrokomplex sa straty záujmu nebojí, práve naopak, okolnosti vníma ako výzvu

Kontakt s návštevníkmi udržiavajú aj online formou prostredníctvom sociálnych sietí.

Ing. Róbert Kanás, riaditeľ agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, š. p. (zdroj: agrokomplex)

Z plánovaných výstav Agrokomplexu sme tento rok veľa nevideli. Návštevníci sa za brány výstaviska krátko dostali počas leta v rámci pravidelnej výstavy Burza exotov a farmárske trhy. Jesenný program muselo vedenie Agrokomplexu opäť meniť vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemickú situáciu.

Aj oni prešli na online formu.

Nielen kultúra počas nútenej prestávky využíva sociálne siete na udržanie vzťahu s fanúšikmi. Uplynulý ročník Gastra&Kulinária Agrokomplex uviedol prostredníctvom podujatia na facebooku, kde v priebehu 4. až 8. novembra pribúdali príspevky o zaujímavostiach a nové informácie zo sveta gastropriemyslu. Pripravovali aj novinky a rozšírenia, ktoré budú chcieť určite realizovať budúci rok.

Agrosalón 2020 tiež uvádzajú online na facebooku od 17. do 22. novembra. „Vo svete sa veľa hovorí o online výstavách ako alternatíve voči výstaviskám,“ myslí si Ing. Róbert Kanás, riaditeľ agrokomplexu NÁRODNÉHO VÝSTAVISKA, š. p. Osobný kontakt považuje za nevyhnutný pri uzatváraní dlhodobých partnerstiev v obchodovaní. Preto rozbehli pilotný projekt na zbieranie spätnej väzby na online riešenie práve prostredníctvom sociálnych sietí.

Finalizujú kalendár výstav pre budúci rok.

„Každou akciou sa starostlivo zaoberáme a pre nosné výstavy hľadáme také termíny, aby sme ich aj vedeli realizovať,“ informoval nás Róbert Kanás. Vedenie sa neobáva, že návštevníci po nútenej prestávke stratia o výstavy čiastočne záujem, práve naopak, aktuálne okolnosti považuje za výzvu. „Toto obdobie musíme využiť na zlepšenie a zefektívnenie celého výstaviska. Verím, že vďaka novému nastaveniu a prístupu budeme tvoriť také podujatia, ktoré prilákajú ešte viac pozornosti ako v minulosti,“ vyjadril sa riaditeľ.

zdroj: archív TV Nitrička

V priebehu augusta avizovali, že uvažujú nad expozíciou inšpirovanou koronavírusom.

Posledné mesiace spoločnosť v dôsledku vírusu prešla výraznými zmenami, možná expozícia by mala návštevníkom pripomenúť práve to, čo sa za uplynulý polrok v našom živote zmenilo. „Táto téma rezonuje celou spoločnosťou už niekoľko mesiacov a myšlienku na to reagovať máme stále,“ objasnil riaditeľ. V prípade, že sa rozhodnú plány realizovať, verejnosť o nich budú včas informovať.

Tak ako iné firmy, ktoré chcú v tejto situácii prežiť, aj tu sa zaoberajú znižovaním nákladov.

Už niekoľko mesiacov je výstavná činnosť zastavená, široká verejnosť areál nedávno využila v priebehu celoplošného testovania. K dispozícii boli odberné miesta pre peších aj pre testovanie z auta. „Poskytli sme Nitranom priestor na celoplošné testovanie, ktorý bol vhodný predovšetkým z pohľadu bezpečnosti a eliminácie rizík vyplývajúcich z vysokej koncentrácie ľudí na jednom mieste,“ dodal Kanás. Podľa jeho slov je dôležité tento čas využiť na transformáciu a prípravu Národného výstaviska do budúcnosti pre čoraz náročnejších návštevníkov a vystavovateľov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password