Agrokomplex reaguje na protiepidemické opatrenia zmenou programu

Na jeseň pripravujú nové formáty, je možné, že sa inšpirujú aj koronavírusom.

Epidemiologická situácia na Slovensku opäť ovplyvnila harmonogram výstaviska Agrokomplex. Nedávna Burza exotov a Farmárske trhy síce preskúšala pripravenosť výstaviska na opatrenia spojené s koronavírusom, no vzhľadom na očakávané septembrové podmienky je prvá výstava naplánovaná až na začiatok októbra. „Pripravuje sa nový formát automobilovej výstavy v termíne 8. – 11. 10. 2020,“ informuje vedenie Agrokomplexu.

„Medzinárodná výstava psov s najdlhšou tradíciou na Slovensku Dog Expo Nitra potvrdzuje pôvodný  termín 23. – 25. 10. 2020,“ uvádza Agrokomplex.

Plánovaná výstava Potulky vidiekom nebude.

Nový formát výstavy sa mal pôvodne konať v septembri, no pretransformuje sa do projektu, ktorý v novembri doplní výstavu Gastra & Kulinária. Tá bola po dlhoročnej prestávke obnovená na jeseň minulého roka. Obe budú prebiehať od 4. do 7. novembra 2020.

Cieľom organizátorov je zviditeľniť krásy Slovenska.

„Myšlienku vytvorenia projektu, v ktorom by sa zviditeľnili aj menej známe, avšak o to zaujímavejšie časti Slovenska, podporila tohtoročná dovolenková sezóna, ktorú trávili ľudia prevažne na Slovensku,“ vysvetľuje vedenie Agrokomplexu. Výstava má návštevníkom predstaviť miestnu gastronómiu a prírodu. Súčasťou bude degustácia slovenských potravín, súťaže a produkty zdravého životného štýlu. „Cestovatelia a milovníci prírody môžu vďaka výstave spoznať krásne miesta, neobjavené turistické lokality, ktoré Slovensko ponúka, spoznať zaujímavosti, pamiatky, folklór a tradície regiónov,“ lákajú organizátori.

Výstavu doplní stála expozícia Programu rozvoja vidieka, ponúknuť má aj nový pohľad na poľnohospodárstvo ako moderné odvetvie. Jej cieľom je tiež podporiť stredné odborné školy s potravinárskym a poľnohospodárskym zameraním.

Uvažujú nad expozíciou inšpirovanou koronakrízou.

Za posledný polrok spoločnosť v dôsledku koronavírusu prešla výraznými zmenami, možná expozícia by mala návštevníkom práve to, čo sa za uplynulý polrok v našom živote zmenilo. Výstavný program pravdepodobne koncom novembra 2020 uzatvorí 23. Celoštátna výstava zvierat. Prebiehať bude 28. 11. – 29. 11. „Veríme, že situácia bude po septembrových obmedzeniach priaznivejšia a nový kalendár výstav v roku 2020 prebehne podľa plánov bez ďalších zmien,“ dodáva vedenie výstaviska.

Fotografie z predchádzajúcich výstav (zdroj: TV Nitrička)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password