Agrokompex ruší viaceré výstavy a podujatia

Zákaz organizovať verejné podujatia sa dotýka aj nitrianskeho výstaviska. Zabudnúť môžeme na Gardeniu aj Domexpo.

Nepriaznivá situácia ohľadom šírenia prenosného ochorenia COVID-19 spôsobila výrazné škrty v kultúrnych podujatiach. Jarné výstavy ako GardeniaDomexpo sa na Národom výstavisku v Nitre neuskutočnia.

Kvôli koronavírusu dostali stopku: Gardenia, Domexpo, Job Expo, Medzinárodný strojársky veľtrh, Eurowelding, Cast-ex, EMATechforum.

„Ohľadom ďalších výstav budeme verejnosť včas informovať. Už prihláseným vystavovateľom ponúkneme priestor na ďalších podujatiach, ktoré budeme organizovať,“ informovalo vedenie nitrianskeho výstaviska.

Podobný osud postihol aj Burzu exotovFarmárske trhy, ktoré sa na Agrokomplexe konajú pravidelne každú štvrtú nedeľu v mesiaci. Návštevníkmi obľúbená burza láka podľa organizátorov do Nitry ľudí z celého Slovenska, ale aj z okolitých krajín. Burzu aj trhy každý mesiac navštívi približne 5 – 6 tisíc návštevníkov. „Z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na Slovensku, v súvislosti s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19, sa Burza exotov a Farmárske trhy rušia až do odvolania,“ informovalo vedenie.

Niektoré podujatia vedenie nezrušilo, len presunulo na iný termín.

Patrí medzi ne výstava Nábytok a bývanie 2020 či Fórum dizajnu, ktoré sa mali konať ešte v marci.  Odložený je aj aprílový Veľkonočný beh Agrokomplexom. Náhradné termíny však zatiaľ nie sú známe.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password