Agresívne správanie muža voči žene, ale aj zasahujúcej hliadke. Situácia sa odohrala na Schurmannovej ulici

Príslušníci mestskej polície privolali napokon na miesto aj hliadku policajného zboru.

Príslušník operačného centra nitrianskej mestskej polície vyslal minulú nedeľu, asi hodinu po polnoci, motohliadku na Schurmannovu ulicu v Nitre. Na strechu jedného z domov, nachádzajúceho sa na uvedenej ulici, mal liezť neznámy muž.

„Po príchode na miesto vyslaná motohliadka mestskej polície našla na zemi spať muža zjavne pod vplyvom alkoholu, čo sa dalo rozpoznať podľa všeobecne známych vonkajších medicínskych príznakov,“ uviedla nitrianska mestská polícia.

Policajti muža zobudili. Ten potom ozrejmil svoje konanie a povedal, že na strechu domu liezol kvôli tomu, lebo sa nevedel dostať domov. Ďalej uviedol, že nemá pri sebe kľúče a ani jeho manželka mu neotvára dvere.

Na miesto prišla napokon aj dotyčného manželka, ktorá motohliadke prezradila, že ju muž vyhodil z bytu, čo sa podľa jej slov nemalo stať prvý raz. „Po týchto slovách začal byť dvadsaťdvaročný Nitran agresívny, vulgárny a jeho afektívne reakcie prudko eskalovali predovšetkým voči manželke, začal na ňu verbálne útočiť a rôznym spôsobom sa jej vyhrážal,“ pokračovala mestská polícia. Agresívny nebol len na manželku, ale aj na zasahujúcu hliadku.

Policajti počas toho, ako dvojica objasňovala situáciu, dali priestor žene na to, aby podala trestné oznámenie. Žena si však nebola istá, či tak má učiniť, evidentne mala strach z manželových vyhrážok. Ďalej žena uviedla, že aj jej známa jej veľakrát hovorila, aby násilie netolerovala a podala trestné oznámenie. „Po týchto slovách mestskí policajti nadobudli dôvodné podozrenie, že mužovo konanie môže napĺňať niektorú zo skutkových podstát Trestného zákona a na miesto privolali hliadku policajného zboru,“ uviedla polícia.

Muž počul, čo chcú príslušníci mestskej polície spraviť, a tak sa začal správať ešte agresívnejšie a emotívnejšie a dokonca sa pokúsil aj z miesta utiecť. Mestskí policajti mu však utiecť zabránili. Niekoľkokrát ho vyzvali, aby upustil od protiprávneho konania, ale muž výzvy nerešpektoval, a tak polícia musela použiť donucovacie prostriedky.

Mladíka paralyzovali až pokým neprišla hliadka policajného zboru. „Tí si celý prípad prevzali na ďalšie objasňovanie,“ dodala mestská polícia.

foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password