Agresívne správanie muža na Baničovej ulici v Nitre. Záchranárov aj iracionálne napádal

Pri prevoze 63-ročného muža do nemocnice asistovali mestskí policajti.

Príslušníci nitrianskej mestskej polície minulý týždeň v utorok preverovali oznam občana, ktorý nahlásil, že na Baničovej ulici leží na zemi osoba.

„Vyslaná hliadka na mieste zistila šesťdesiattriročného muža z Nitry, ktorý sa, pravdepodobne vo svalových kŕčoch, zmietal na zemi, vykrikoval a bol zjavne dezorientovaný,“ uviedli nitrianski mestskí policajti.

Muži zákona sa snažili s dotyčným viesť konverzáciu a upokojiť ho. Po snahe však skonštatovali, že muž pravdepodobne požil alkoholické nápoje. „Keďže bol stále zjavne dezorientovaný a jeho reakcie neustále oscilovali medzi záchvatmi agresivity a krátkodobej apatie, mestskí policajti na miesto privolali rýchlu zdravotnú pomoc,“ ozrejmila polícia.

Záchranári po príchode na miesto muža z Nitry prezreli a rozhodli sa, že ho prevezú do nemocnice, kde ho vyšetria. On však kládol odpor a správal sa voči nim agresívne a iracionálne ich napádal. Mestskí policajti preto zostali počas vyšetrenia na mieste a posádke sanitky RZP asistovali aj pri prevoze muža do nemocnice.

foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password