Adventné mestečko na Svätoplukovom námestí zostane v tomto roku zatvorené

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) neumožnil jeho otvorenie. Rovnako nebude možný ani predaj v stánkoch, ktoré sú na námestí.

Vianočné mestečko v Nitre

Vianočné mestečko malo byť verejnosti prístupné od 28. novembra do 23. decembra. Stánky na Svätoplukovom námestí stoja od polovice novembra a náklady na ich montáž a demontáž siahajú až do výšky 19 000 eur.

Primátor Marek Hattas rozhodol, že postavené stánky zostanú na svojom mieste do 27. decembra. 

„Nechceli sme ich demontovať, pretože dotvárajú kolorit vianočného mestečka. Aj keď sa v nich nakoniec nemôže predávať, vytvárajú aspoň vianočnú atmosféru a sú súčasťou vianočnej výzdoby,“ informoval hovorca mesta, Tomáš Holúbek.

Aktuálne nie je vyriešená situácia ohľadom silvestrovského programu v meste. „Pripravili sme zábavný program na námestí, či sa však bude môcť uskutočniť, bude závisieť od v tom čase platných nariadení,“ upozornil Holúbek.

Novoročné oslavy bude mesto oslavovať bez ohňostroja, ktorý vynecháva už od roku 2019. Dôvodom ústupu od delobuchov či ohňostrojov je ochrana zdravia a životného prostredia. Ušetrené financie za ohňostroj mesto venuje zvieratám alebo na dobročinné aktivity.

Televízia Nitrička

Forgot Password