Advent v Nitre začal sprievodom z hradu a rozsvietením vianočného stromčeka

Pútnici sa smerom na námestie zastavili pri Mariánskom stĺpe a soche Pribinu, kde spomínali na tých, ktorí sa tohtoročných sviatkov nedožili.

Nemalé množstvo ľudí na 1. adventnú nedeľu smerovalo k Nitrianskemu hradu s lampášmi či kahancami, aby sa zúčastnili Sprievodu svetla. Podujatie v duchovnej atmosfére organizovalo mesto Nitra spolu s Nitrianskym biskupstvom.

Biskup Viliam Judák požehnal adventný veniec umiestený pri soche sv. Jána Pavla II. na hradnom nádvorí.

zdroj: NH

V príhovore zdôraznil skutočný význam a zmysel Adventu. Opísal príbeh so sv. Matkou Terezou, ktorá Nitru navštívila a ktorá vzbudila u istého bezdomovca zmysel pre zapálenie svetla.

„To je aj naša úloha, aby sme aj my nielen fyzicky, ale aj duchovne zapaľovali svetlo v iných a aj v týchto neľahkých časoch dávali všetkým nádej, že Boh nás miluje a že nás pozýva, aby sme konali podobne“ uviedol nitriansky biskup Viliam Judák. Po požehnaní venca a sviec udelil pútnikom svoje požehnanie na cestu.

zdroj: NH

Po speváckom vystúpení katedrálneho zboru Psallite Deo sa prítomní za zvonenia zvonov z katedrály vydali na cestu k vianočnému stromčeku.

Príchodu na Svätoplukovo námestie predchádzali dve krátke zastavenia pri Mariánskom stĺpe a pri soche Pribinu, kde zaspomínali na predkov a tých, ktorí sa tohtoročných sviatkov nedožili.

Foto: NH

Cesta z hradu pokračovala oficiálnym otvorením adventných trhov, slávnostného rozsvietenia vianočného stromčeka s kultúrnym programom. Ten, kto mal dosť trpezlivosti stáť v rade, ochutnal aj ponuku gastro stánkov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password