AC Nitra ide do 7. ligy

Futbalisti AC Nitra v sobotňajšom derby proti ČFK Nitra naplno bodovali a definitívne potvrdili svoju dominanciu v súťaži.

V 18. kole VIII. ligy A Oblastného futbalového zväzu Nitra proti sebe nastúpili dve nitrianske družstvá – AC Nitra hostilo Čermáňsky FK Nitra. Bol to súboj prvého s druhým a hoci bodový rozdiel bol veľký, 10 bodov, v zápase išlo o prestíž. To si uvedomovali aj fanúšikovia, na Štadión pod Zoborom prišlo 1632 divákov. Tí boli svedkami zaujímavého duelu, v ktorom nechýbali góly, nástup futbalových legiend Tomáša Kónu (AC Nitra) a Henricha Benčíka (ČFK Nitra), ktorý nakoniec svoje umenie v poli predviedol len na pár minút. Po zranení brankára ČFK Ivana Hanakoviča, mimochodom po krásnom zákroku, si Benčík natiahol brankárske rukavice a hájil svätyňu svojho tímu.

Na nitrianske derby v VIII. lige prišlo v sobotu 1632 divákov.

Domáci svojho súpera nešetrili a hoci prvé meranie síl na jeseň sa skončilo zmierlivo 2:1 pre AC Nitra, jarná odveta v letnom počasí sa skončila 6:0. Za AC Nitra hetrik zaznamenal Tomáš Hambálek, po góle vsietili Kóňa, Levčík a Borčin. Náskok pred druhým ČFK sa teda zvýšil ešte o 3 body a tak po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu mohli na hracej ploche vypuknúť oslavy postupu do VII. ligy.

Sezóna sa však ešte pre futbalistov AC Nitra neskočila, v sobotu 27. 5. 2023 hostia TJ Družstevník Šurianky a 2. 6. 2023 si v pohárovej súťaži ObFZ Nitra Campri Cup zmerajú sily s TJ Štart Nitrianske Hrnčiarovce. Na súperovom ihrisku sa pobijú o postup do finále.

Televízia Nitrička

Forgot Password