51. týždeň v kocke

Advent sa chýli ku koncu, prípravy na vianočné sviatky vrcholia. Uplynulý týždeň bol na zaujímavosti naozaj bohatý. Čím sme žili tento týždeň?

Hneď niekoľko noviniek pripravila radnica pre Čermánčanov. Na čo sa môžu tešiť? V blízkej dobe by sa mali pripraviť na stavebný ruch. V mestskej časti vyrastie viac ako 200 nájomných bytov. Vpred sa posunul aj prípad chýbajúceho priechodu pre chodcov na Cabajskej ceste. Po troch rokoch naťahovania má mesto v rukách jeho projektovú dokumentáciu.

Cabajská cesta

Mestské zastupiteľstvo sa začalo zaoberať aj ľuďmi bez domova. Prijalo systémovú koncepciu riešenia tohto problému. Čo to znamená a ako koncepcia zmení postoj radnice k bezdomovcom sa dočítate tu.

Vulgárne správanie pasažiera autobusu musela uplynulý týždeň riešiť Mestská polícia v Nitre. Okrem iného sa policajti zaoberali aj vrakom vozidla na Novozámockej ulici medzi Nitrou a Krškanmi. Nepojazdný Opel už viac ako mesiac stojí odstavený na krajnici. Viete, kto by ho mal z cesty I. triedy odstrániť?

Možno ešte ľahšie, ako odstrániť vrak z cesty, sa dajú zo životov detí vymazať rodičia. Rozhovor s vymazanou mamou Beátou Janočkovou, ale aj prehľad informácií o Iniciatíve vymazaných rodičov vám prinášame v nasledujúcom článku.

Vymazaní rodičia

Správať sa k sebe slušne, ohľaduplne a pomáhať slabým či zraniteľným, by sme mali po celý rok, nielen na Vianoce.  Krásnym príkladom môže byť iniciatíva desaťročného Austrálčana, ktorý začal obliekať stromy. Tušíte, o čo Oliverovi v tomto projekte ide?

V predvianočnom období odmeňovali aj nitrianske univerzity. Kto si odniesol Cenu rektorky UKF a komu bol na SPU udelený titul docent? Dočítate sa v našich článkoch.

Noví docenti na SPU

Ak sa v najbližších dňoch chystáte na nákupy a plánujete pri tom využiť služby spoločnosti Arriva Nitra, mali by ste zbystriť pozornosť. Od 15. decembra nastali zmeny v grafikone. Navyše, počas sviatkov bude nitrianska MHD premávať v obmedzenom režime.

Zmena nastala aj v situácii ohľadom budovy bývalého OD Tesco. Po dlhej nečinnosti začal investor začiatkom mesiaca s asanáciou interiéru. Ak vás zaujíma čo to znamená a ako to v budove aktuálne vyzerá, kliknite sem.

Lešenie na budove bývalého OD Tesco

Radosť v srdciach Nitranov snáď ešte nejakú dobu pretrvá. Prichádzajú Vianoce, čas pokoja a hojnosti. Počas sviatkov nezabudnite ani na životné prostredie. Zaslúži si aspoň malú dávku pozornosti v podobe uvážlivého (ne)tvorenia odpadov. Buďme rozumní a vyhadzujme odpad správne.

Z redakcie Nitrianskeho hlásnika želáme svojim čitateľom krásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších priateľov a rodiny. Ak sa vám bude za nami predsa len cnieť, môžete si napríklad prostredníctvom našej rubriky Nitra včera a dnes zaspomínať na zabudnuté zákutia starobylej Nitry.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password