5 vecí, s ktorými sa nikdy neponáhľajte

Francúzsky biskup František Saleský povedal: „V tomto živote naším každodenným chlebom musí byť trpezlivosť. A najviac trpezlivosti musíme mať sami so sebou.“

Vždy treba mať na pamäti, že trpezlivosť ruže prináša a niektoré veci jednoducho potrebujú svoj čas a nesmieme sa s nimi uponáhľať. O aké veci ide?

Zamilovať sa
Láska je úžasná, často však slepá. Motýliky v bruchu odvedú našu pozornosť niekam úplne inam a stávame sa iracionálnymi. Našu lásku, takú pravú, mileneckú, si dotyčná osoba musí zaslúžiť. Len sa pozerajte na svet s ružovými okuliarmi, ibaže sa naučte, kedy ich dať dole. Keď sa to nenaučíte, pád z oblakov bude bolieť o to viac.

Robiť veľké rozhodnutia
Pozor! Nikdy nikomu nesľubujte nič v prípade, že ste šťastní alebo nešťastní. Veľké rozhodnutia si pýtajú čas na dôkladné premyslenie.

Súdiť niečí charakter
Kto sme my, aby sme niekoho súdili? Hold, veľa z nás si myslí, že to je úplne normálne. Je skvelé načúvať našej intuícii, len koľkokrát sa vám stalo, že vám bol človek na prvý pohľad extrémne sympatický a vykľul sa z neho grobian či chorobný klamár?

Zdroj: Pixabay.com

Dôvera
Čínsky filozof Lao-c’ povedal: „Dobro v slovách vytvorí dôveru, dobro v myslení hĺbku, dobro pri rozdávaní lásku.” A treba povedať, že mal úplnú pravdu. Avšak dať niekomu dôveru zadarmo je šialenstvo. Podobne ako aj pri láske, našu dôveru si ľudia musia zaslúžiť.

Jedenie
Rýchle jedenie vedie k vzniku civilizačných ochorení ako obezita, cukrovka či srdcové ochorenia. Vyhýbajte sa konzumácii jedla pri chôdzi, pri práci či v aute. Vždy si doprajte na jedenie určitý čas.

Televízia Nitrička

Forgot Password