Rozhľadňa pri obci Veľká Maňa
Pri obci Veľká Maňa, ktorá leží asi 30 km od mesta Nové Zámky, vznikla nová rozhľadňa. Otvorili ju minulý týždeň. Je deväť metrov vysoká a stojí na juhovýchodnom okraji prírodnej rezervácie Žitavský luh. Návštevníci ju nájdu priamo pri ceste. Nová rozhľadňa má slúžiť najmä ako pozorovateľňa vtáctva. Z novej rozhľadne môžu návštevníci pozorovať aj zachovalé lúky a mokrade v údolí rieky Žitavy. Návštevníci sa o vzácnych druhoch vtákov a živočíchov Žitavského luhu dočítajú na informačnej tabuli.

Vrch Benát
Jeden z najkrajších a turisticky najnavštevovanejších vrchov Pohronského Inovca je vrch Benát, ktorý sa týči nad obcami Žitavany a Machulince v okrese Zlaté Moravce. Je známy svojimi kamennými útvarmi a výhľadom, ktorý je mnohými považovaný za najlepší v pohorí.
Vidieť odtiaľto celé horné Požitavie, Topoľčiansky zámok, hrady Jelenec a Hrušov či hrebeň pohoria Tribeč.
Vrch Benát bol v minulosti ťažbou andezitu takmer zničený a dojem z výhľadu trochu kazí miestny kameňolom, avšak bohaté rastlinstvo a skalné mesto na vrchole sú dostatočným estetickým zážitkom. Na nenápadný kopec smeruje viacero značných turistických chodníkov, no najlepším východiskovým bodom je obec Žitavany, neďaleko Zlatých Moraviec. Z obce vedie červená značka, na ktorú následne nadviaže žltá.

Čertova pec
Čertova pec patrí k málo známym slovenským jaskyniam napriek tomu, že je vzácnou archeologickou a paleontologickou lokalitou. Čertova pec je verejnosti voľne prístupná malá jaskyňa a prírodná pamiatka v pohorí Považský Inovec. Jaskyňa sa nachádza necelé dva kilometre od obce Radošina v okrese Topoľčany. Je najstarším ľuďmi obývaným jaskynným osídlením na Slovensku. Čertova pec patrí medzi tunelovité jaskyne, je obojstranne priechodná a pretína ju niekoľko tektonických puklín. Je 27 metrov dlhá, v priemere 6 metrov široká a maximálne 4, 6 metra vysoká. Vznikla eróznou činnosťou, prietokom vody.
Podľa ľudovej povesti ju vyhĺbili čerti, preto dostala pomenovanie Csertowa Pecz.
Čertova pec bola v roku 1981 vyhlásená za chránený prírodný útvar. Za prírodnú pamiatku bola vyhlásená v roku 1994. Od motorestu vedie vyznačený chodník a túra vám zaberie asi 3 minúty pešo.

Živánska veža
Nad Cigánskou dolinou pri obci Jedľové Kostoľany (okres Zlaté Moravce) sa týči zrúcanina Živánskej veže. Na prítomnosť stredovekej pamiatky vás upozorní hnedá dopravná značka a turistický panel. Návštevníci môžu svoje auto odparkovať pri paneli s informáciami o tomto mieste. Ak hľadáte turistickú značku, ktorá by vás spoľahlivo k veži doviedla, hľadáte márne. Lákať vás bude blízky mostík ponad potôčik, ale tadiaľ cesta nevedie a kvôli jeho stavu to radšej neskúšajte. Treba prejsť krížom cez asfaltku, cez ktorú ste išli a vydať sa strmo hore kopcom. Ani nie do 15 minút ste na mieste.
Stredoveká strážna veža strážila obchodnú trasu, ktorá spájala Požitavie s Pohroním. Slúžila na vyberanie mýta a jej dôležitosť vzrástla ešte v období, keď sa v neďalekej Novej Bani ťažilo zlato.
Živánska veža bola postavená pravdepodobne v 14. storočí a patrila k neďalekému Hrušovskému hradu. Istý čas slúžila aj zbojníkom, vďaka ktorým dostala svoje pomenovanie. K jej zániku došlo v prvej polovici 18. storočia, kedy bol zničený aj hrad Hrušov.

Topoľčiansky hrad
Milovníci histórie by nemali vynechať prehliadku zrúcaniny Topoľčianskeho hradu, ktorý sa vypína priamo nad obcou Podhradie v Považskom Inovci, vzdialenou približne 18 km od okresného mesta Topoľčany. K hradu je možné dostať sa po vyznačenom chodníku. Návštevníci môžu svoje auto zaparkovať pri cintoríne priamo pod hradom. V súčasnosti je už hrad otvorený pre verejnosť. Terén je ľahko prístupný a samotný výstup vám nezaberie viac ako 5 minút. Hrad bol vybudovaný v 13. storočí na dolomitovom brale v juhovýchodnej časti Považského Inovca. V súčasnosti je jeho dominantou v romantickom slohu postavená hlavná veža a pomerne dobre zachované je aj opevnenie. Z hradnej veže sa návštevníkom naskytne výhľad na Ponitrie, na hrebene Tribeča a Vtáčnika i Považského Inovca.
