46. ročník poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy – Agrokomplex 2019

Už tento štvrtok začína najväčšia medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava na Slovensku.

Tento rok ide o 46. ročník populárnej poľnohospodárskej výstavy, ktorá bude trvať štyri dni – od štvrtka do nedele.

Návštevníci sa môžu zúčastniť odborných seminárov, diskusných skupín alebo diskusných fór. Okrem toho je súčasťou výstavy aj bohatý kultúrny program, hry a súťaže pre deti s cieľom zvýšiť ich záujem o život na vidieku.

Hlavnou témou tohtoročnej výstavy je „Zo slovenských polí až na váš tanier“. Táto téma bude zvýraznená sprievodným programom zameraným na výrobu zdravých potravín zo slovenských chovov a tiež na pestovanie geneticky nemodifikovaných rastlín pre výrobu výnimočných potravín.

„Pre odbornú verejnosť sú pripravené diskusné okrúhle stoly zamerané na témy: „Strategický plán slovenského poľnohospodárstva na roky 2021 – 2027“, „Dvojitá kvalita potravín“, téma chýbajúcej infraštruktúry v živočíšnej výrobe a oblasť podpory poľnohospodárstva z európskych zdrojov,“ píše Agrokomplex na svojich webových stránkach.

Súčasťou výstavy bude aj:

  • Národná výstava hospodárskych zvierat
  • Coopexpo – medzinárodná družstevno-kontraktačná a predajná výstava
  • Prezentácia programu rozvoja vidieka v podobe 3D Slovenska
  • Gazdovský dvor – prezentácia programu rozvoja vidieka očami detí
  • Ovocie roka – výstavná prehliadka najlepších pestovateľov
  • Zelenina roka – výstavná prehliadka najlepších pestovateľov
  • Festival národných špecialít – prehliadka výrobcov tradičných slovenských špecialít

„Nenechajte si ujsť toto jedinečné podujatie a príďte v dňoch 22. až 25. augusta 2019 na výstavisko do Nitry. Teší sa na Vás viac ako 650 vystavovateľov na ploche vyše 60 000 m2 s ponukou a ochutnávkami svojich výrobkov.“

V prvé tri dni sú otváracie hodiny od 9.00 do 18.00, v posledný deň výstavy v nedeľu od 9.00 do 17.00. Viac o celej výstave vám prinesieme už čoskoro v našom spravodajstve na TV Nitrička.

Zdroj foto, video: www.agrokomplex.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password