Predpoveď počasia: Teplé počasie sa zmení koncom týždňa

Studený front prinesie viac oblakov aj prípadné zrážky.

foto: nh

Pondelok 1. 3.

Hoci na severe a východe Slovenska môže byť dopoludnia miestami veľká oblačnosť ojedinele s mrholením a slabým dažďom, inak bude polooblačno až jasno. Zrána sa miestami objavia hmly alebo nízka oblačnosť. Denné teploty vystúpia najviac na 8 až 15 stupňov.

Utorok 2. 3.

Aj utorok bude jasný alebo len s malou oblačnosťou.

Opäť sa môžu vyskytnúť hmly a nízka oblačnosť, najmä dopoludnia a v nižších polohách, výnimočne sa udržia dlhšie. „Najnižšia nočná teplota 0 až -5, v údoliach miestami okolo -7 st. Najvyššia denná teplota 9 až 14, pri dlhšie trvajúcej hmle 4 až 9 st. Prevažne slabý vietor,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 3. 3.

V stredu naďalej poloblačno až jasno, v nižších polohách v noci a dopoludnia rátajte miestami s hmlami a nízkou oblačnosťou. Pri hmlách sa počas dňa oteplí maximálne na 5 až 10 stupňov, najviac však na 15 stupňov. V noci sa ochladí na 1 až -3, v údoliach niekde do -5 stupňov.

foto ilustračné (pixabay.com)
Štvrtok 4. 3.

Polojasné až jasné počasie zrejme popoludní vystrieda zväčšená oblačnosť a ojedinelé prehánky. V nižších polohách treba opäť počítať s hmlami a nízkou oblačnosťou. „Najnižšia nočná teplota 1 až -5 st. Najvyššia denná teplota 9 až 15 st, pri dlhšie trvajúcej hmle ojedinele nižšie,“ uvádza SHMÚ.

Piatok 5. 3.

V závere pracovného týždňa k nám začne od severu prúdiť studený vzduch.

Ochladenie prinesie oblačnosť a na mnohých miestach dážď, dážď so snehom a prehánky, postupne od stredných polôch sneženie. Denné teploty dosiahnu maximálne 2 až 7 stupňov, na severe 0. Najnižšie nočné teploty klesnú na 3 až -3 stupne.

Víkend

Začiatok víkendu bude premenlivý s veľkou oblačnosťou. „Na mnohých miestach sneženie alebo snehové prehánky, v nižších polohách aj dážď so snehom,“ dopĺňa SHMÚ. V sobotu sa počas dňa oteplí na -1 až 5 stupňov. Nočné teploty klesnú na 0 až -6, v údoliach miestami -8 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password