4-3-2-1… Sme ONLINE (!)

Nitrianska galéria ponúka prenos z cyklu besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi. Je sa na čo tešiť.

Štrnásty ročník odštartuje 14. 5. 2020 o 18.00 hodine moderátor a spolutvorca Dado Nagy rozhovorom so Silvestrom Lavríkom. Ten podľa dostupných informácií pôsobí ako prozaik, básnik, dramatik, atď. „V poslednej knihe spracúva život M. Czóbelovej – poslednej barónky a netere maliara L. Mednyánszkeho,” uvádza Nitrianska galéria. Barónka Margita Czóbelová (1891 – 1972) patrila medzi úspešné maliarky, ktorej diela dodnes uchováva Slovenská národná galéria.

27. 05. 2020 znovu o 18.00 hod. nasleduje rozhovor s Petrom Luščákom – prozaikom a publicistom, ktorý sa vo svojej tvorbe zaujíma aj o osudy ľudí zo sovietskych gulagov či o tragické udalosti na Balkáne.

09. 06. 2020 v ten istý čas, nás čaká posedenie s Ivanou Dobrakovovou: „Slovenská spisovateľka, ktorá žije, píše a prekladá knihy v talianskom Turíne, patrí medzi naše najzaujímavejšie autorky strednej generácie,” informuje Nitrianska galéria.

Všetky besedy budete môcť sledovať priamo z vášho domova. Galéria ponúkne online prenos celkom zdarma.

Rozhovory si môžete pozrieť prostredníctvom facebooku Nitrianskej galérie, na webových stránkach Nitrianskej galérie alebo na YouTube kanáli Nitrianskej galérie. Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi 4-3-2-1… nadväzuje na predošlú bohatú činnosť v oblasti šírenia a propagácie slovenskej literatúry,” odkazuje NG.

Záber z besedy s autorom Arpádom Szoltésom na jeseň 2019 (zdroj: Nitrianska galéria)

Projekt sa okrem prezentácie súčasnej literatúry zameriava aj na slovenských autorov, ktorí si získali pozornosť odbornej verejnosti. Tvorcovia rôznych diel boli ocenení alebo nominovaní na ceny v prestížnych literárnych súťažiach. „Súčasťou besied je okrem moderovanej diskusie so spisovateľom aj autorské čítanie textov,” dodáva NG.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password