V Nitre zmeny na všetkých frontoch, Petráni: „Najhoršie je za nami“

Futbalistov Nitry povedie v jarnej časti Fortuna ligy 2020/2021 nový hlavný tréner Michal Ščasný. Český kouč nahradil vo funkcii Ivana Galáda.

Tím spod Zobora odštartoval v pondelok so zimnou prípravou, pre pandemické opatrenia bez prítomnosti médií. FC Nitra vstupuje do nového roka s výraznými zmenami. Týkajú sa nielen hráčskeho kádra, ale aj realizačného tímu. Ten zostavil nový prevádzkovateľ klubu. „Od dnešného dňa sa ním stala nemecká spoločnosť, ktorá je obchodným partnerom manželov Karových. Chce sa angažovať v nitrianskom futbale a zveľaďovať ho,“ uviedol generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni, ktorý si od nového partnera sľubuje finančnú stabilitu klubu. „A tiež nové myšlienky, ktoré sem môže priniesť a mali by vyústiť do úspechu. Verím, že najhoršie má FC Nitra za sebou, za čo treba poďakovať všetkým, ktorí sa o to pričinili,“ dodal Petráni. Ešte pred koncom roka 2020 sa klubu podarilo vyplatiť niektoré resty z minulosti voči zamestnancom, hráčom aj trénerom.
V bielo-modrých farbách nepokračujú Daniel Junio Jesus, Timotej Záhumenský, Oliver Podhorin, Matteo Olivero, Matúš Kunik, Michal Faško, Nikola Gatarič, Martin Adamec a Wallace Bonilha. Tím spod Zobora posilnili obrancovia Vitus Scheithauer, Yanni Regäsel, stredopoliar Tomáš Hambálek a útočníci Sina Kurt, Oliver Bias a Maximilian Berwein.

Michala Ščasného v polovici decembra oslovili ľudia zo strany nového prevádzkovateľa nitrianskeho klubu.

„Nitra je na Slovensku značka, ale najprv ma zaujímalo, aké sú plány a aká je realita v klube, aby som mal prehľad. Čítal som o dianí veľa, ale nevedel som, na čom Nitra je. Po všetkých debatách, aj s ľuďmi priamo z klubu, si myslím, že projekt, ktorý tu má byť, bude zaujímavý a preto som okamžite povedal áno,“ prezradil nový nitriansky kouč, ktorého plán prípravy sa bude odvíjať od kádra, ktorý spoločne so svojím tímom niekoľko dní intenzívne riešil.

Počas zimnej prípravy čaká na Nitranov spolu päť prípravných zápasov.

Televízia Nitrička

Forgot Password