Hráčov Nitry povedie Leo Gudas

Nitrianski Rytieri nastúpia do novej sezóny 2020/2021 pod novým vedením. Bývalý československý hokejový reprezentant a dlhoročný hráč Sparty Praha Leo Gudas sa dohodol s klubom na pôsobení do konca jesennej časti sezóny.

Trénerskú posilu predstavilo vedenie klubu už aj hráčom. „Chceli sme dobrého a kvalitného trénera. Pozerali sme, kto je voľný. Po niekoľkých rokovaniach sme sa s pánom Gudasom dohodli. Predostreli sme mu našu víziu, že sa chceme niekam posunúť. Zaujalo ho to a povedal, že ak bude voľný, prečo nie. Zatiaľ znie dohoda na jesennú časť. Potom uvidíme, čo bude ďalej,“ uviedol manažér tímu Juraj Bubák.

Český kouč predtým pôsobil v rumunskom hokejovom klube SC Cszíkszereda v Erste Lige, v sezóne 2015/2016 viedol v Tipsport Lige Piešťany.

zdroj: TASR

V uplynulej sezóne bol členom realizačného tímu Bratislava Capitals. „My sme mu niečo predostreli, zmluvu nemáme podpísanú. Ak dostane nejakú ponuku z iného klubu, musíme to akceptovať. Ale zatiaľ je to tak, že začne u nás. Mali sme veľmi úprimný rozhovor. Je to aj pre neho výzva,“ dodal Bubák.

Nová sezóna Slovenskej hokejbalovej extraligy (SHbE) sa začne 26. septembra.

Nitra v prvom kole cestuje na ihrisko nováčika do Vranova nad Topľou. Rytieri v uplynulej sezóne vypadli v 1. kole play off s Vrútkami.

Zdroj titulnej foto: FB Šport a relax v Nitre/Ján Csillag

Televízia Nitrička

Forgot Password