3. ročník festivalu klasickej hudby v Nitre

Fanúšikovia klasickej hudby si budú môcť vychutnať hudobné výkony známych slovenských i zahraničných umelcov. Festival sa uskutoční vo vybraných historických pamiatkach Nitrianskeho regiónu.

Festival klasickej hudby „PRO MUSICA NOSTRA NITRIENSI“ sa uskutoční v dňoch 1. – 8. októbra na 8 miestach vo vybraných historických pamiatkach regiónu. Otvárací koncert festivalu (1.10.) sa uskutoční v Park Hoteli Tartuf v Beladiciach a svoje umenie predvedie popredný slovenský klavírny virtuóz Marián Lapšanský. Dlhoročne účinkuje na domácich a zahraničných koncertných pódiách a na svojom konte má množstvo nahrávok. Je nositeľom domácich aj medzinárodných ocenení. Program klavírneho recitálu zostavil z diel Zdeňka Fibicha, Edvarda Griega, Isaaca Albéniza a Franza Liszta. Koncert sa začne o 18.00 h.

Cieľom festivalu je prezentácia klasickej hudby na vysokej interpretačnej úrovni a sprostredkovanie jedinečného vizuálneho zážitku z priestorov historických pamiatok.

„Program festivalu je pestrý a ponúka dramaturgiu zostavenú z diel významných slovenských i svetových skladateľov. Interpretmi jednotlivých koncertov sú výrazné osobnosti slovenského a zahraničného interpretačného umenia,“ vyjadril sa člen prípravného festivalového výboru, Radovan Baláž.

Záverečný koncert sa uskutoční v Kostole Povýšenia sv. Kríža v Nových Zámkoch (8.10). Súbor Collegium Wartberg 415 s umeleckým vedúcim Jánom Krigovským, Katarínou Kurucovou (soprán), Danielom Rumlerom (husle), Marekom Kubátom (teorba) a Erikom Čermákom (organ) uvedie široké spektrum hudobných diel od renesancie až po súčasnosť.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password