3 kolá, 0 bodov, 0 gólov

Fortuna liga má po víkende za sebou tri kolá. FC Nitra utržila tri porážky.

V prvom kole nezvládli hráči Nitry zápas na trávniku Ružomberka, keď prehrali výsledkom 1:0. Siahali na bezgólovú remízu, domáci Takáč však gólom v 93. minúte strhol víťazstvo na stranu Ružomberka. Tréner Nitry prehru chlapsky akceptoval a pochválil svojich zverencov za predvedený výkon.

„Výsledok je spravodlivý, domáci išli viac za víťazstvom. Mužstvo postupne skladáme, po zranení Podhorína sme nedokázali zaplátať dieru v stredovej formácii, čo súper využil a strelil víťazný gól. Vysoko si cením individuálny výkon mojich zverencov,“ vyjadril sa Marián Süttö, tréner FC Nitra.

V druhom kole sa Nitra odohrala svoj prvý domáci zápas proti Zlatým Moravciam. V susedskom derby však Nitra vyšla na prázdno a vďaka gólu z 10. minúty putovali 3 body do Moraviec.

„Z môjho pohľadu nefungovala taktická stránka našej hry prvý polčas. To, že máme v kádri hráčov, ktorí pred dvomi mesiacmi hrali tretiu ligu, resp. dorasteneckú súťaž, to mi nevadí. Mne vadí, že ich poznám a prvý polčas odviedli sotva 30 percent svojho výkonu. Prečo to je tak, budeme hľadať a budeme sa snažiť nájsť koreň problému,“ povedal Süttö.

Okrem zlých výsledkov sa klub dostal pod kritiku aj kvôli cenám vstupeniek. Cena jednej vstupenky je 6 eur pri zakúpení online, 8 eur pri zakúpení na mieste. Kvôli hre, ktorú Nitra momentálne predvádza, sa to fanúšikom zdá príliš veľa. Veľká kritika sa na sociálnej sieti zniesla najmä na ponuku VIP balíčka, ktorý obsahuje 10x permanentku, 1x VIP permanentku a 1x parkovacie miesto. Klub tento balíček ponúka za sumu 1000 eur. Vedenie spravilo voči fanúšikom aspoň malý ústretový krok – všetci, ktorí si zakúpili lístok na zápas so Zlatými Moravcami, budú mať 50% zľavu na kúpu lístka 6. kola, kedy do Nitry zavíta DAC Dunajská Streda.

V treťom kole vycestovala Nitra na horúcu pôdu do Trnavy, ktorej hráči odohrali vo štvrtok zápas Európskej ligy a mali tak menej dní na oddych a prípravu. Zápas s Nitrou však zvládli a gólmi Mesíka a Sobczyka zvíťazili 2:0. Po treťom ligovom kole má tak Nitra 0 bodov a nepodarilo sa jej vstreliť ani jediný gól.

„Na Sereď sa pripravíme s najväčšou vážnosťou akú môžme dať, pretože potrebujeme body ako soľ a toto mladé mužstvo potrebuje vieru vo svoje sily. Na konci zápasu sme mali osem odchovancov, s ktorými som maximálne spokojný. Bola tam aj kvalita, na čo apelujem, takže som spokojný s druhým polčasom, avšak nie som spokojný s výsledkom a bodmi,“ nechal sa počuť Süttö.

Štvrté kolo proti Seredi odohrá Nitra doma v sobotu o 19.00 hodine.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password