260 detí z Nitrianskeho kraja bude mať vďaka dobrým ľuďom krajšie Vianoce

Obdarované sú aj rodiny, ktorým do života vstúpila choroba alebo sociálne problémy.

zdroj foto: NSK

Pomoc putovala k deťom, ktoré nemajú možnosť tešiť sa z Vianoc tak, ako ostatní. A tiež k deťom, ktoré prišli o rodičov, boli týrané alebo zneužívané. Pomáhalo sa aj rodinám, ktoré postihlo nešťastie. Buď prišli o strechu nad hlavou, alebo do ich života vstúpila choroba. „Do zbierky sa zapojili a pomohli aj ľudia a rodiny, ktorým sme pomáhali, a teraz pomáhajú ďalej,“ hovorí Marcel Filaga, poslanec zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), štatutár Nadácie Pomoc aj Občianskeho združenia Inšpirujme svet.

Nadácia POMOC zriadená NSK, Občianske združenie Inšpirujme svet a Čestná stráž prezidentky SR potravinovou charitatívnou zbierkou priniesli predčasné Vianoce deťom a rodinám, ktoré to nemajú v živote ľahké. Obdarovaní tak aspoň na chvílu zabudli na ťažké chvíle. „Cieľom bolo šíriť posolstvo Vianoc, a to myslieť na druhých a rozdávať lásku tam, kde treba,“ povedal Marcel Filaga.

Zbierky bola v štýle vianočného nákupu. Obsahovala teda veci potrebné na Štredrú večeru, zvyky a tradície. A myslelo sa aj na darčeky.

Okrem drogérie, kozmetiky a čistiacich potrieb aj iné veci potrebné do domácnosti. Zberné miesta sa nachádzali v mestách Bratislava, Nitra, Nové Zámky a Šurany. Zbierku podľa slov štatúra zapojenej nadácie a občianskeho združenia podporili deti, rodiny, materské školy, základné školy, Fakulta ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, organizácie, firmy, reštaurácie, bary, kaviarne, športové kluby, Centrum Slniečko, Mestské kultúrne stredisko Šurany, centrá voľného času, DHZ, policajti, hasiči, Rímskokatolícka farnosť Šurany, mnohé komunity, zdravotnícky personál, spolky, dôchodcovia, ľudia rôznych kultúr, vierovyznania a rôznych národností,

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password