19-ročné dievča z Levíc spadlo na jednej z nitrianskych ulíc na zem. Policajtom sa ju podarilo prebrať

Príslušníci mestskej polície skonštatovali, že dievča požilo alkoholické nápoje.

V sobotu ráno príslušníci mestskej polície uvideli počas hliadkovania na ulici Fraňa Mojtu v Nitre ležať na chodníku osobu, nad ktorou sa skláňala žena a muž. Dotyčné dve osoby policajtom ozrejmili situáciu. Uviedli, že pred niekoľkými minútami prechádzali okolo a videli ako dievča spadlo na zem. Následne prišli k mladej žene, no nechceli sa jej dotýkať.

„Príslušníci prevzali ležiace dievča do svojej starostlivosti až do príchodu privolanej rýchlej zdravotnej pomoci, skontrolovali jej vitálne funkcie, ktoré boli stabilizované, no dievča malo plytké dýchanie,“ uviedla nitrianski mestskí policajti.

Policajtom sa dievča o malú chvíľu podarilo prebrať, bolo pri vedomí. Príliš však nekomunikovalo a jej artikulácia nebola dobrá. Polícia zistila, že dievča požilo alkoholické nápoje.

Na miesto udalosti prišla o malú chvíľu RZP a devätnásťročné dievča, žijúce v Leviciach, vzali do sanitky. Mobilný telefón pri sebe nemalo a číslo na rodičov nevedelo. Policajti nakoniec zohnali kontakt na jej matku, ktorá im povedala, že je spoločne so svojím manželom na dovolenke v zahraničí, ale zariadi, aby niekto po dcéru prišiel. Čoskoro matka mladej ženy volala naspäť a uviedla, že príde po ňu jej strýko.

„Záchranári požiadali príslušníkov mestskej polície o spoluprácu a súčinnosť v tom zmysle, aby mladá žena mohla počkať na svojho strýka v prítomnosti hliadky a aby čakaním na príbuzného neblokovali celú posádku i vozidlo RZP,“ vyjadrila sa nitrianska mestská polícia.

Záchranári odviezli dievča na útvar mestskej polície, ktorý sídli na Cintorínskej ulici a pracovali ďalej. Svoju neter si 45-ročný strýko takmer po hodine vyzdvihol a zaviezol ju do Levíc.

foto: ilustračné: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password