FC Nitra – FK Dubnica nad Váhom

Nitrania zabojovali o udržanie sa v prvej lige slovenského futbalu. Húževnatosť sa vyplatila, 3075 fanúšikov oslavovalo spoločne s hráčmi na domácej pôde.

Hviezdna zostava zápasu v podaní FC Nitra: Šípoš – Kóša, De Jesus, Magda, Chobot, Vrábel (33. Štefanec, 71. Hambálek), Podhorin, Šefčík (89. Fabiš), Kuník, Niemchaninov, Ristovski.

FK Dubnica pod vedením Petra Jakuša nastupovala v zostave: Digaňa – Švec, Štefánek, Václav, Janček, Pleva (59. Bílovský), Jakúbek, Vaculík (72. Hundák), Janco, Dávidík (59. Čurik), Kuzma.

Rozhodoval: Kráľovič.

Nitrania nastupovali naozaj motivovaní. Hneď od úvodu sa snažili dostať loptu pod svoju kontrolu. Už v 7. minúte hracieho času útočili na hostí, Dubnica ich snahu odvrátila na roh. „Ten zahral Šefčík, centrom našiel najmladšieho nitrianskeho hráča na ihrisku Kóšu, ktorý nohou poslal loptu k ľavej žrdi – 1:0,“ uvádza Slovenský futbalový zväz v článku Branislava Sarňáka. Nadšenie z prvého gólu rozpútalo aj nitrianskych fanúšikov, tí svojimi spevmi a povzbudzovaním dali jasne najavo, kto je tu doma.

Zdroj: Huste TV

Hráči Nitričky nepovolili aj v ďalších častiach zápasu. V 19. minúte zasahoval hosťujúci hráč Janco, ktorý za faul na Podhorina obdržal žltú kartu. Rozhodca Kráľovič navyše ukázal na biely bod. Po tom, čo si naň postavil loptu Ristovski, diváci opäť jasali. Jeho strela k pravej žrdi zvýšila vedenie domácich na 2:0. Hráči Dubnice sa niekoľkými pokusmi snažili o útok na bránu, tie im však prekazili brániaci Nitrania, ktorí držali loptu od väčšej vzdialenosti od ich bránky aj za cenu faulov.

Prvé dejstvo zápasu skončilo víťazstvom Nitry 2:0.

Do druhej časti zápasu bolo hráčom na očiach vidieť ich ciele – Nitra chcela svoje vedenie udržať a Dubnica čo najskôr skórovať. V 58. minúte mali hostia šancu vďaka hosťujúcemu hráčovi Dávidíkovi, brankár Nitry však svoje teritórium ubránil. V 62. min hracieho času vystrelil spoza šestnástky Vaculík, jeho pokus nevyšiel podľa jeho predstáv a strela smerovala nad hornú žrď.

Pixabay

Dubničania ďalej tlačili, v rozmedzí od 75. do 78. min zahrávali päť štandardných situácií, jeden priamy kop a štyri rohy, domáci sa však dokázali ubrániť,“ píše Slovenský futbalový zväz v článku Branislava Sarňáka. Posledný gól zápasu padol v 90. minúte. Domáce tribúny rozozvučnil Hambálek, ktorý o prihrávke Fabiša poslal loptu do súperovej siete.

Nitra tak vyhrala nad Dubnicou 3:0 a zostáva vo Fortuna lige.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk