FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – FC NITRA

Po víťazstve nad Žilinou si FC Nitra brúsil zuby na hráčov Dunajskej Stredy, hra však bola nad ich sily.

Domáci DAC nastupoval v zostave: Jedlička – Blackman, Müller (81. Malý), Kružliak, Davis (74. Njie) – Schäfer (81. Bednár), Balić, Friede (74. Mendez), Kalmár (K) – Divković (64. Fábry), Ramirez.
Hostia FC Nitra zostavili tím v zložení: Šipoš – Kuník, Podhorín (K), Kolčák, Záhumenský – Mustafič – Šefčík (46. Hovhanisyan), Vrábel (46. Fabiš), Adamec, Chobot (77. Danek) – Faško.

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Poláček.

Prvé minúty zápasu sme mohli sledovať ofenzívnu hru domácej Dunajskej Stredy. Po prvej nevyužitej šanci čakali brankára hostí krušné chvíle v 10. minúte, kedy sa Kalmár pokúsil prekvapiť prízemnou strelou zo šestnástky. Lopta si našla Divkovića, ktorý poslal štipľavú dorážku, no gólman Šípoš tím Nitričky opäť podržal. Podobné situácie sa opakovali až do 42. minúty, kedy Schäfer v šestnástke potiahol loptu až k bránkovej čiare. Odtiaľ ju nasmeroval na úplne voľného Friedeho, ktorý svojou hlavičkou trafil gól. DAC viedol 1:0. „Po dvojnásobnom faule v šestnástke domáci DAC v nadstavenom čase zahrával penaltu, ktorú Davis poslal s dávkou rizika do stredu bránky, kým Šípoš kryl pravú žrď – 2:0,“ uvádza DAC.

Po prvom polčase sme prehrávali o 2 góly.

Druhé dejstvo zápasu malo priebeh tak, ako prvé. Brankár Nitry sa musel neprestajne obracať. V 56. minúte už jeho sily nestačili a lopta si opätovne našla miesto v našej bránke. Autorom gólu sa stal Divković, ktorý zakončil strelu k pravej žrdi – 3:0. V 60. minúte nás čakala druhá penalta za Podhorinove faulovanie v šestnástke. Loptu si na biely bod postavil Kalmár, ktorý vystrelil nevychytateľný kop. DAC tak vyhrávala vysoko 4:0. V 73. minúte sa brankár Šípoš síce stačil zorientovať v hre a chytiť prichádzajúcu loptu od Davisa, no tá popri ňom presvišťala prirýchlo a opätovne skončila v bránke Nitry. Skóre sa menilo na 5:0 v prospech domácich. „Absolútnu definitívu spečatili domáci v 85. minúte, kedy Mendez potiahol popri bránkovej čiare, aby v šestnástke našiel osamoteného Bednára a novic na ihrisku strelou k pravej žrdi opäť nedal šancu gólmanovi hostí – 6:0,“ píše DAC.

Nitra prehrala 0:6.

K zápasu sa pre DAC vyjadril aj tréner Nitry Gergely Geri: „Po prehre s tak vysokým rozdielom sa mi zápas hodnotí ťažko. Tentokrát sme nevedeli zopakovať výkon zo Žiliny. Neboli sme čerství, boli sme pasívni, mentálne sme neboli dobre nastavení. Mužstvo je spolu len 3 týždne a proces prípravy trvá dlhšie, ako bola krátka letná prestávka. Dnes sme nemali nárok na bod, súper vyhral zaslúžene a nám zostáva sústrediť sa na kľúčové zápasy pre nás.“

Zdroj foto: huste.joj.sk.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk